Milníky, historie a současnost společnosti KARKO PAPER s.r.o.

Společnost KARKO PAPER, s.r.o. je dnes již 23 let tradičním dodavatelem nejrůznějších výrobků zejména papírové hygieny a to nejen v rámci západočeského regionu. Počátek činnosti společnosti spadá do roku 1995 v Domažlicích, kdy se stávající vlastník společnosti Jaroslav Karásek rozhodl podnikat, jakožto fyzická osoba v oblasti prodeje obalových materiálů.

Při rostoucím objemu podnikání v obalových materiálech se stalo logickým krokem rozšířit portfolio produktů o papírové hygienické produkty, které se staly součástí nabídky firmy od roku 1999, kdy byla dohodnuta spolupráce s tehdejším papírenským distributorem Spektrum Lanškroun. 

Vývoj obchodu a rostoucí konkurence posunuly v roce 2002 majitele k hledání partnerů i v zahraničí a v nadnárodních společnostech. S rostoucím prodejem hygienických produktů dochází k postupnému utlumení prodeje obalového materiálu.

V roce 2007 dochází k transformaci firmy na KARKO PAPER s.r.o.

Rok 2008 je startem spolupráce s dvojkou na evropském trhu v oblasti papírové hygieny Metsa Tissue – značka KATRIN.

Společnost v roce 2011 mění, z důvodu expanze, potřeby větších skladových prostor a přiblížení se zákazníkům, sídlo a stěhuje se do Plzně. Následně uzavírá o rok později sklad v Domažlicích.

V roce 2013 se stává distributorem italského výrobce Paper Divipac.

Od pololetí roku 2015 se KARKO PAPER s.r.o. stává výhradním zástupcem značky PaperBlu - výrobce Paper Divipac na českém trhu, což znamená potvrzení přední pozice na trhu papírovou hygienou. Zároveň je velkou výzvou pro další rozvoj firmy v rámci České republiky. S novými produkty chce oslovit další spektrum zákazníků a rozšířit svoje působení.

V současné době nabízí KARKO PAPER s.r.o. již více než 400 produktů, téměř 1.000 palet zboží skladem na ploše 2.000 m2 v hodnotě min. 8 mil. Kč. Výrobky společnost zasílá či sama rozváží po celé ČR do 48 hodin. Či je možné je samozřejmě vyzvednout i v centrálním plzeňském skladu.